ПЕРША НЕДІЛЯ ПІСЛЯ БОГОЯВЛЕННЯ

ХРЕЩЕННЯ ГОСПОДНЄ

Текст проповіді: Мт.3.13-17

13 Тоді прибуває Ісус із Галілеї понад Йордан до Івана, щоб христитись від нього. 14 Але перешкоджав він Йому й говорив: «Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене?» 15 А Ісус відповів і сказав йому: «Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду». Тоді допустив він Його. 16 І охрестившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. 17 І ось голос почувся із неба: «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!»

Улюблені у Господі брати та сестри! Сьогодні нам Свята Євангелія розповідає про досить дивовижну подію, а саме – хрещення нашого Спасителя Ісуса Христа.

На уроках конфірмації ми вивчаємо наступне, що Таїнство Хрещення – це вода зі Словом Божим, яка дає нам відпущення гріхів, а саме руйнує перворідний гріх; звільнює нас від смерті та влади сатани. Зверніть увагу, відпущення гріхів...  Невже Ісус потребує відпущення гріхів, невже Йому потрібне каяття, до якого усіх закликав Іван Хреститель? Ні, Господь наш Христос не має жодного гріха, але є Святий. І це добре знав Іван, бо ось чому він Його не пускав до себе і говорив: «Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене?».  Бо Той, що немає гріха, Він і не має у чому каятись.

Хрещення Господнє і наше з вами хрещення, то не одне і теж саме. Думка постреформаційних «церков» про те, що таким чином Ісус дав нам приклад для наслідування у хрещенні є хибною. Наше хрещення для нашого спасіння, незалежно від віку, статі, професії, а Господнє хрещення, як Він Сам говорить: ...виповнити усю правду».

Що ж то за правда?

Правда то є Він Сам у Божому Законі, тобто, для того, щоб стати Тим Заступником перед Богом, Йому треба виконати увесь закон. Образ цього ми знаходимо у служінні первосвящеників Старого Заповіту (2М.29), де перше священика омивали, а потім помазували на служіння. Бо Христос є істинним первосвящеником.

І коли Ісус був омитий-хрещений у річці Йордані, Він вийшов із води і сталося величне знамення: голос з неба, сходження Духа Святого у вигляді голуба. Ось і помазання Ісуса, як Первосвященика та Царя над царями, Духом Святим.

Це дуже важливе місце в Євангелії – присутність усіх трьох іпостасей Всемогутнього Бога:

1. Отця, що проголошує з неба могутнім голосом: «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!». І так засвідчує перед народом Ізраїлю, що Христос є Месія, істинний Син Бога.
  2. Сина, Господа нашого Ісуса Христа, що прийняв від Отця силу, для нашого прощення.
  3. Духа Святого, що у вигляді голуба зійшов на Ісуса. Котрий для нашого навчання Слова та виконання Божої волі.

Улюблені у Христі Ісусі! Усе це Господь робить заради нас з вами. Так, заради наших парафіян, служителів. Бо ми цінні у Його очах. У цей день, коли Отець небесний проголошує, що Ісус Його Син Улюблений, варто нагадати собі, що завдяки Святим Дарам – Тілу та Крові Христовій, ми теж є улюбленими синами та дочками Бога.

Хіба Він не проголошує це серед цього світу? Коли спасає вас та годує вас. Хіба ви того не чуєте? Бог у Христі разом з Духом Святим промовляє до кожного з нас: Ти є мій!

Щодня ми знаходимося у потенційній небезпеці, а не раз і страшних проблемах та скрутах. Але Він говорить: Ти є мій! І ми, якщо користуємося розумом Христа, повинні бути вдячні, смиренно виконувати волю Його Святу, а саме бути причасниками вічного життя у Його Небесному Царстві. Бути у Його Святій Церкві.

Господь христився в Йордані заради нас, аби понести наші гріхи.

Господь христився в Йордані, аби ми теж були хрещені у Його Святе Імя.

Господь христився в Йордані, аби ми мали життя вічне разом з Ним.

ДИЯКОН ІГОР РУДИЙ