НІМЕЦЬКА ЄВАНГЕЛІЧНО-ЛЮТЕРАНСЬКА ЦЕРКВА УКРАЇНИ

Пресс-реліз Керівництва (Синодального комітету) Управління (Єпископату) Євангелічно-Лютеранської Церкви України (НЄЛЦУ)

Єпископ Серге Машевські        

                                Єпископський візітатор - пастор Олег Гнєдовський

                       Президент Синоду – Галімова Л.А.

                    25 січня 2022р.

          "Але нову заповідь я вам пишу,що справді вона в Нім та в вас, що минається     темрява, і світло правдиве вже світить»1 Ів. 2:8"                                                                

Керівництво церкви радо привітати всі громади НЄЛЦУ з Різдвом Христовим та новим роком від Різдва Христова. У своєму Різдвяному зверненні до громад Єпископ НЄЛЦУ Серге Машевські проаналізував події минулого року та перспективи майбутнього. Сатанинська атака на нашу Церкву, яка відбулася у 2021році, ставила за мету знищення громад, що П.Шварц та О.Гросс одразу продемонстрували через привласнення собі церковних будівель, звільнення всіх співробітників, припинення церковної діяльності у Кірсі Св.Павла в м.Одесі, а натомість використання церковної нерухомості для комерційної діяльності, що вони маскують через публікації красивих фотографій періодичних акції, які проводять представники іншої конфесії. «Що ж скажем на це? Коли за нас Бог, то хто проти нас? Той же, Хто Сина Свого не пожалів, але видав Його за всіх нас, як же не дав би Він нам із Ним і всього?  Хто оскаржувати буде Божих вибранців? Бог Той, що виправдує. Хто ж той, що засуджує? Христос Ісус є Той, що вмер, надто й воскрес, Він праворуч Бога, і Він і заступається за нас. Хто нас розлучить від любови Христової? Чи недоля, чи утиск, чи переслідування, чи голод, чи нагота, чи небезпека, чи меч? Як написано: За Тебе нас цілий день умертвляють, нас уважають за овець, приречених на заколення. Але в цьому всьому ми перемагаємо Тим, Хто нас полюбив. Бо я пересвідчився, що ні смерть, ні життя, ні Анголи, ні влади, ні теперішнє, ні майбутнє, ні сили, ні вишина, ні глибина, ані інше яке створіння не зможе відлучити нас від любови Божої, яка в Христі Ісусі, Господі нашім!» До Римлян 8:31-39.

Всі учасники громад НЄЛЦУ отримали літургічні календарі на 2022р. Видання таких календарів стало вже традицією. Завдяки ним, ми зберігаємо церковну єдність та лютеранську ідентичність. Особливу роль вони відіграли підчас карантинних обмежень, коли завдяки календарю парафіяни мали можливість дотримуватися періодичності року, святкувати церковні свята, відчувати себе частиною Єдиної Всесвітньої Церкви.

За останній час Єпископ Серге відвідав громади  Херсону, Львова, Луцька, Лозової та Дніпра, підчас візітацій були поставлені на служіння диякона у громаді м.Льова Гуршал І.Б., на служіння пастора громади м.Луцька Хомутенко О. відбулися конфірмації нових членів громади ку в м.Лозова, Луцьк, Херсон, Одеса та Дніпро.

Наразі у процесі знаходиться близько 12 кримінальних впроваджень та судових справ. Нажаль, правоохоронні органи та судові установи працюють вкрай неефективно. Але всі відповіді від державних органів супроводжуються твердженням, що згідно з Конституцією України церква відокремлена від держави, держава не має права втручатися у діяльність релігійних громад, а свою ієрархію церква вибудовує самостійно. Обраний Синодальний комітет та Єпископ Серге Машевські спрямовують всі свої зусилля  заради збереження єдності громад НЄЛЦУ, не дивлячись на часом вкрай несприятливі умови та важку ситуацію. Так наразі планується проведення семінарів для служителів та парафіян НЄЛЦУ по вивченню стародавніх мов, зокрема перший семінар буде присвячено давньогрецькій мові. Пізнання стародавніх мов дає унікальну можливість вивчення Біблії в оригінальному письмі, що є надзвичайно важливим у наш час, коли підміна понять та маніпулювання свідомістю стають повсякденними речами.

Слідкуйте за подіями на офіційному сайті

http://www.kirche.od.ua

і в соцмережах:

https://www.facebook.com/lyuterunyofukraine

https://www.youtube.com/channel/UCtHpIO3fwT2lVCOLxKx

https://t.me/LutheranChurchofUkraine

https://www.facebook.com/groups/diaconie/?multi_permalinks=2914749822188068&notif_id=1625347047454233&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif