Р Е Л І Г І Й Н А Г Р О М А Д А
Вих.:3105/1
Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew
01901, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 25
Релігійна громада Святої Катерини Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви в м. Дніпропетровську, попередньо засвідчивши Вам свою глибоку повагу, має нагоду звернутися до Вас з приводу наступного.
Громада Святої Катерини є однією з найбільших громад Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви на території України.
Протягом кількох останніх років наш релігійний центр – Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України, є предметом постійних рейдерських атак з боку групи колишніх служителів Церкви та залучених ними осіб.
Так, 13 травня цього року колишній пастор Церковного Управління (Єпископату) НЄЛЦУ Павло Шварц, надавши офіційним державним органам підробні документи, зареєстрував себе керівником цієї релігійної організації. В результаті, більше десяти релігійних громад Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України, серед яких і наша громада, змушені підкорятися Єпископу, який прийшов до влади злочинним шляхом.
При цьому, Павло Шварц, Олександр Гросс та інші учасники рейдерської атаки, не соромлячись, заявляють про свою недоторканість та пояснюють це тим, що вони користуються безумовною підтримкою та допомогою з боку Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew.
Наша громада далека від думки про те, що Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew може у будь-які формі сприяти рейдерам. Крім того, Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква України ніколи не була церквою однієї нації або однієї мовної групи. Наша Церква поважає німецькі лютеранські традиції, але вона завжди відкрита для всіх християн.
Тим не менше, Релігійна громада Святої Катерини Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви в м. Дніпропетровську, хотіла б з’ясувати офіційну позицію Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew з наступних питань:
Чи підтверджує Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew будь-які формальні чи неформальні зв’язки з Павлом Шварцом, Олександром Гроссом або особами, які діють в інтересах останніх?
Чи надає Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew матеріальну, організаційну, фінансову або будь-яку іншу допомогу Павлу Шварцу, Олександру Гроссу та/або релігійним організаціям, благодійним фондам чи фізичним особам, діяльність яких координується вказаними особами?
Чи відомо Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew про факти неодноразового порушення вимог законодавства України з боку Павла Шварца, Олександра Гросса та осіб, які діють в їх інтересах?
Чи мало Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew будь-які контакти з Міністерством культури України, Державною службою України з етнополітики та свободи совісті або іншими державними органами України з питань проведення реєстраційних дій щодо Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України?
Чи цікавилося Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew ставленням громад Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України до Павла Шварца, Олександра Гросса та осіб, які діють в їх інтересах, а також чи проводило попередні консультації з Єпископом Серге Машевські з питань проведення реєстраційних дій щодо Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України?
Оскільки вищевказані особи, а саме, О.Грос і П.Шварц були звільнені за порушення законів України та церковних установ з Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України, та позбавлені духовного сану Синодами НЄЛЦУ, ми не виключаємо, що вони могли ввести в оману співробітників Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew/ Deutsche Botschaft Kiew.
Заздалегідь вдячні на співпрацю та конструктивний діалог.
З повагою,
Голова Ради Громади Галімова Л.А.