Представники різних церков, парламенту та уряду обговорили наступні кроки у сфері протидії домашньому насиллю та торгівлі людьми з залученням просвітницького потенціалу релігійних громад.

Питання практичної підтримки сімей стали основними під час нової зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина», яка відбулася 22 квітня 2021 року у Києві.

Мова йшла про просвітницьку роль релігійних організацій серед молоді, щоб допомогти їм у плануванні сім’ї та розбудови подружніх стосунків на міцних духовно-моральних засадах.

Учасники зустрічі також обговорили практичні заходи, в реалізації яких можна об’єднати зусилля держави і релігійних організацій для соціальної підтримки подружніх пар, і особливо жінок, під час вагітності та після народження дитини. Така державно-церковна взаємодія має стати частиною комплексних заходів з реагування на демографічну кризу в Україні.

Предметом уваги релігійних діячів, парламентарів та урядовців також стали актуальні проблеми пост-ковідного періоду: депресія, суїцид та відчуження жінок.

Міжфракційне депутатське об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» представляв його співголова Святослав Юраш та народний депутат Вадим Струневич («Слуга народу»).

До обговорення питань державної сімейної політики долучилися також Перший заступник Міністра соціальної політики України Євген Котик та Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

У зустрічі взяли участь Головуючий у ВРЦіРО, Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України Євстратій, єпископ Римсько-Католицької Церкви Олександр Язловецький, керівник Церкви адвентистів сьомого дня в Україні Станіслав Носов, єпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви Маркос Оганесян, Перший заступник Старшого єпископа Української Церкви Християн Віри Євангельської Анатолій Козачок та представники Української Православної Церкви, Української християнської євангельської церкви, Української євангельської церкви та Українського Біблійного товариства. У зустрічі також взяв участь голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.

Нагадаємо, що це вже п’ята зустріч Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з міжфракційним депутатським об’єднанням «Цінності. Гідність. Родина», які проходять щомісяця, починаючи з грудня 2020 року.