Глави церков і релігійних організацій готові допомогти Уряду в поширенні інформації серед населення про необхідні профілактичні дії, щоб захиститися від зараження коронавірусом, особливо під час навчального процесу у школах.

Цій проблематиці була присвячена робоча зустріч Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем  та іншими членами Уряду, яка відбулася у четвер, 20 серпня, в Клубі Кабінету Міністрів.

Глава Уряду зауважив, що у теперішній час просвітницькі заходи зможуть допомогти сповільнити поширення COVID-19 і уникнути ризику перевантаження системи охорони здоров’я хворими, щоб кожен міг отримати необхідну медичну допомогу. В цій сфері Уряд розраховує на допомогу церков і релігійних організацій.

Головуючий у ВРЦіРО митрополит Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України, подякував Прем’єр-міністру про те, що заклик релігійної спільноти до діалогу був почутий і урядові зустрічі з Радою Церков відбуваються регулярно.

Він наголосив на відкритості Всеукраїнської Ради Церков до взаємодії з Урядом у розробці і впровадженні комплексу просвітницьких заходів, спрямованих на зупинення стрімкого поширення COVID-19 в Україні. Митрополит Епіфаній нагадав про Заяву ВРЦіРО, в якій релігійні діячі закликали МОЗ утриматися від узагальнених публічних звинувачень щодо нібито загального недотримання релігійною спільнотою протиепідемічних заходів, а натомість усувати можливі ризики шляхом ефективної практичної взаємодії.

Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав відзначив, що в Церкви є досвід формування в суспільстві нової культури поведінки, спрямованої на охорону здоров’я та відповідального ставлення до оточуючих. За його словами, в контексті пандемії COVID-19 українські церкви можуть стати рушієм формування безпечної культури взаємовідносин між людьми – і не лише під час богослужінь, а у повсякденному житті, особливо у навчальному процесі.

Цю думку підтримав також єпископ Віталій Кривицький, який наголосив на тому, що не можливо повноцінно замінити шкільне навчання онлайн-уроками, а тому необхідно шукати оптимальні шляхи відновлення навчального процесу із дотриманням нової культури поведінки у громадських місцях – користуватися антисептиками і добре мити руки, уникати фізичного контакту і тримати дистанцію.

Низку пропозицій до організації навчального процесу озвучив глава Церкви адвентистів сьомого дня в Україні Станіслав Носов. Зокрема, розмістити учнів у класі по одній особі за партою, скоротити тривалість уроків з можливістю запровадження кількох змін.

У доповнення до цього, юридичний радник Головного рабина м. Києва та України Геннадій Білорицький запропонував надати право закладам освіти, у тому числі школам, самостійно визначати обсяг і рівень необхідних карантинних заходів, адже на місцях краще зрозуміла ситуація з захворюваністю. Однак, на його переконання, у першу чергу слід забезпечити всі школи антисептичними засобами.

Крім цього, учасники зустрічі звернули увагу на економічні та соціальні проблеми, з якими стикнулося багато сімей в Україні. Перший заступник Старшого єпископа Української Церкви Християн Віри Євангельської Анатолій Казачок запропонував звернути увагу на проблеми розмитнення гуманітарних вантажів, які отримують релігійні організації. За його словами, усунення складнощів на митниці дозволить забезпечити продуктами і предметами першої необхідності набагато більше нужденних людей і сімей у складних життєвих обставинах.

Зустріч завершилася підсумковими коментарями профільних урядовців, які озвучили напрямки подальшої практичної співпраці урядових структур із церквами і релігійними організаціями.