Єпископ ЕЛЦ України Машевські С., перебуваючи в Київі, був присутній на відкритті виставки ікон PASSIONES/СТРАСТІ (виставка ікон на ящиках з-під набоїв до п‘ятих роковин від початку російсько-української війни на Донбасі)
Художники: СОФІЯ АТЛАНТОВА, ОЛЕКСАНДР КЛИМЕНКО

(С) На виставці експонуватиметься «Страсний цикл» ікон на ящиках з-під набоїв, що були привезені з фронту. Ікони написані в пам‘ять про загиблих під час російсько-української війни. Виставку присвячено п‘ятим роковинам від початку АТО на Донбасі. Символічним є цьогорічний збіг дати офіційного початку війни на Донбасі й «Страсних тижнів» у католиків, а опісля православних і греко-католиків. PASSIONES – це своєрідний страсний тиждень п‘ятих роковин…

За чотири роки проект «Ікони на ящиках з-під набоїв» експонувався у 30 містах світу (60 локацій), зокрема у Європарламенті, Литовському сеймі. Ікони на ящиках з під-набоїв є у приватних колекціях віце-президента США М.Р. Пенса, президента Литви Д.Грибаускайте та ін.

«Ікони на ящиках з-під набоїв» - мистецько-волонтерський проект на підтримку ПДМШ ім. Пирогова, найбільшого недержавного медичного проекту в зоні ООС (понад 56 тис. пацієнтів, 500 лікарів, 49 локацій). Мистецький проект є головним, а з червня 2018 року, по суті, єдиним донором ПДМШ ім.. Пирогова, забезпечуючи 97% його фінансових потреб. За чотири роки в рамках благодійної акції «Купи ікону - врятуй життя» на шпиталь було перераховано понад 5 000 000 гр.

Організатори: Національний заповідник «Софія Київська», Координаційна Рада добровольців і волонтерів Національного форуму «Трансфрмація України», Відкритий православний університет Софії-Премудрості Божої, Перший Добровольчий Мобільний Шпиталь ім. М. Пирогова в Київі
Виставка проводитиметься:16.04.2019-27.04.219 з 10.00 по 17.00, без вихідних.