З приводу ситуації з майном Німецкої Євангелічно-Лютеранскої Церкви України (НЄЛЦУ) в с.Петродолинське Овідіопольського р-ну Одеської обл.

            В 2011-му році в с.Петродолинське Овідіопольського р-ну Одеської обл. на землі, що орендує Церковне Управління (Єпископат) НЄЛЦУ був збудований так званий "адміністративний корпус молодіжного центру з біблейською школою” загальною площею 255,5 кв.м. Підрядником будівництва була одеська компанія "ООО «Модуль Юг»", замовником - Церковне Управління (Єпископат) НЄЛЦУ. Будівництво було на 100% оплачено з рахунку НЄЛЦУ.

Відповідно до Свідоцтва про право власності від 11.05.2012 р. Церковне Управління (Єпископат) НЄЛЦУ є власником Євангелічної лютеранської церкви з адміністративним корпусом молодіжного центру з біблейською школою, господарчими будівлями та спорудами, що розташована за адресою: Одеська обл., Овідіопольський р-н., с. Петродолинське, вул. Соснова, буд. 7.

На сьогоднішній день адміністративний корпус молодіжного центру з біблейською школою в с. Петродолинське по вул. Соснова 7 незаконно захоплений та експлуатується колишнім пастором НЄЛЦУ Олександром Гроссом, якій був звільнений з НЄЛЦУ в квітні 2015 р. та ексординований (остаточно позбавлений духовного сану) Синодом НЄЛЦУ в вересні 2015 р. (п.3 Резолюції Синоду в розділі “Рішення”)). Не заважаючи на звільнення та ексординацію Олександр Грос досі всюди представляється діючим пастором НЄЛЦУ, поширює чисельні листи та документи скріплені викраденою ним печаткою громади с. Петродолинське та використовує адміністративний корпус молодіжного центру з біблейською школою для особистого проживання та для проведення під своєю егідою різноманітних сектантських заходів.

Під час свого звільнення, пан Гросс вкрав не тільки печатку громади, але і повністю оволодів касою громади. Для надання вигляду "законності" своїм протиправним діям він організував групу громадян і представляє її, як «громаду НЄЛЦУ с.Петродолинське». Ця група повністю, психологічно и фінансово, залежна від О.М.Гросса.

Олександр Гросс має власний будинок, що розташований в 11 км. від с.Петродолинське в селі Новоградівка Овідіопольського р-ну Одеської обл. по вул. Сонячна 1.

Крім незаконної експлуатації адміністративного корпусу молодіжного центру з біблейською школою та печатки громади НЄЛЦУ с. Петродолинське Олександр Гросс незаконно утримує та експлуатує два автомобіля Renault Logan 2012-го року випуску придбані в 2012-му р. в одеському автосалоні компанії «RENAULT АИС АВТО-ЮГ», держ. номерні знаки ВН8751ЕН та ВН8752ЕН. Обидва автомобіля є власністю Єпископату. Один з них О.Гросс після звільнення відмовився повертати законному власнику - Церковному Управлінню НЄЛЦУ, а другий, після заволодіння Гроссом технічним паспортом автомобіля, був викрадений зі стоянки аеропорту Бориспіль. З приводу незаконного заволодіння та угону були подані відповідні заяви в Овідіопольський районний відділ міліції. Станом на сьогодні поліція не зробила нічого.

Крім того, Олександром Гросом, спільно з колишнім дияконом НЄЛЦУ Євгенією Донецькою був організований угон автомобіля НЄЛЦУ VOLKSWAGEN Passat, держ. номерний знак 15062ОК. Даний автомобіль був перегнаний до окупованого Криму і досі знаходиться там.

Присвоєння О.М.Гроссом церковної власності та майна в Петродолині не перше.

Раніше, О.Гросс повністю заволодів власністю НЄЛЦУ в Одесі, а саме: Кірхою (церква Святого Павла) і адміністративною будівлею люкс-класу загальною площею 3000 м² (Німецьким центром).

В 2012 році О.Гросс (будучи Президентом Синоду НЄЛЦУ) и Ю.Байдельшпахер (на той момент Керуючий справами НЄЛЦУ), шляхом прийняття певних рішень Керівництвом НЄЛЦУ, передали самі собі у власність ці приміщення. Для досягнення цієї мети О.Гросс скористався ТОВ «Фірма «Кірхенбау», в якій у червні 2012 року заволодів контрольним пакетом. Таким чином, фактично, О.М.Гросс і Ю.Е.Байдельшпахер заволоділи 99,5 % ТОВ «Кірхенбау», головним джерелом прибутку якого складали гроші, отримувані від здачі церковного майна у найм.

Неймовірними зусиллями, теперішнього Керівництва НЄЛЦУ вдалось, через суди і дії прокуратури, повернути церковну власність з приватного володіння назад до Церкви.

Разом з тим, НЄЛЦУ ще у липні 2015 року звернулась до правоохоронних органів із заявою про кримінальне правопорушення за фактом підробки документів, завдяки якій будівлею Церкви незаконно заволоділи ТОВ "Фірма Кірхенбау" і його учасники: Гросс Олександр Миколайович, Байдельшпахер Юрій Едуардович а також Панченко Олексій Вікторович. У даному кримінальному провадженні НЄЛЦУ визнана потерпілою стороною. Нажаль, правоохоронні органи не поспішають виконувати свій обов’язок по забезпеченню швидкого, повного і неупередженого розслідування кримінального правопорушення і відновлення порушених прав НЄЛЦУ.

Ревізійна комісія НЄЛЦУ, що відбувалась 23-24 квітня 2015 року виявила наступне: - За 12 місяців 2013 року НЄЛЦУ перевела на рахунок «Кірхенбау» суму у розмірі 170 804,00 грн. (7 420,00 ЄВРО), а за 10 місяців 2014 р. суму в розмірі 157 378,00 грн. (6 837,00 ЄВРО). А також, з червня 2012 року НЄЛЦУ сплачувала комунальні послуги та податки у сумі приблизно 28 000 грн. (1 200,00 ЄВРО) щомісячно.

Фінансові надходження від НЄЛЦУ до ТОВ фірми "Кірхенбау"  

ГРН.

 

ЄВРО

Кінець 2013р. 170 804,00 7 420,00
Кінець 2014р. 157 378,00 6 837,00
Оплата комунальних послуг з 2012р. до липня 2015р. (42 місяці) 1 176 000,00 50 400,00
Всього видатків НЄЛЦУ 1 504 182,00 64 657,00
Надходження від ТОВ фірми "Кірхенбау" до НЄЛЦУ за весь час 130 500,00 5 674,00
Збитки НЄЛЦУ          - 1373 682,00 -58 983,00

На даний момент, О.М.Гросс незаконно займає і використовує у власних цілях церкву та адміністративно-господарський комплекс НЄЛЦУ в с. Петродолинське за адресою: вул. Соснова буд.7, і два автомобілі РЕНО-Логан.

Після довгих судових тяжб проти пана Гросса і його поплічників, що окупували власність Церкви, суд прийняв рішення про їх виселення і передання храму з іншими прилеглими спорудами с. Петродолинське в користування власнику (НЄЛЦУ). Однак кілька днів тому сталась цікава подія. Представники Єпископату НЄЛЦУ приїхали аби скористатись правом власності, маючи при собі усі необхідні документи. Буквально через декілька хвилин на територію церкви увірвалась банда лютих людей, очолювана О. Гроссом та навіть пригнали трактор для щоб вигнати представників Єпископату. Для недопущення подальшої ескалації конфлікту представники Єпископату НЄЛЦУ відійшли від своєї нерухомості і були змушені чекати співробітників поліції. Виклик поліції представниками Єпископату не дав ніяких результатів. Тепер пан Гросс, незаконно утримуючи церкву, насміхаючись над будь-якими правилами справедливості і пристойності, має нахабство казати про якесь "рейдерське захоплення" начебто "своєї" власності. Хоча Церква вже давно звикла до постійної брехливої інформаційної кампанії зі сторони пана Гросса, все ж дивовижно спостерігати за відвертою брехнею і перекручуванням фактів.

Рішення державних судів для пана Гросса нічого не значать.

Він просто організував чи то секту чи то напіввійськове формування і спокійно продовжує чинити беззаконня.