Релігійні діячі в Софіївському соборі закликали благословення на народ України

Традиційний урочистий захід «Благословення України» з нагоди Дня Незалежності відбувся в соборі Софії Київської за ініціативи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Урочистості з нагоди святкування 28-ї річниці Незалежності України розпочалися о восьмій ранку з благословень главами церков і релігійних організацій, проголошених у присутності високопосадовців уряду, парламенту та інших органів влади, політиків і громадських активістів.

Про це повідомляє офіційний сайт ВРЦіРО.

Релігійні діячі просили Всевишнього про благословення для України та всього її народу, про мир, єдність і благополуччя наших співгромадян. Камерний хор «Київ» під керівництвом Миколи Гобдича виконав низку духовних гімнів.
Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній звернувся з молитвою про народ України:

“Ми люди Твої, Владико, i просимо за молитвами Пречистої Твоєї Матерi, та заступництвом всіх святих українського народу — дай нам єдність, зміцни в нас любов i надихни мудрістю, навчи прощати, щоби ми завжди i всюди прославляли пресвяте ім’я Твоє”.

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви верховний архієпископ Святослав наголосив, що Україна є нашою державою, не чужою.

“Українська держава є єдиною на сьогодні гарантією, що наша гідність – народна, національна, громадська – може бути захищена”, – підкреслив Глава УГКЦ.
Як повідомив Головуючий у ВРЦіРО, єпископ Римсько-Католицької Церкви в Україні Віталій Кривицький, цього року захід «Благословення України» у соборі Софії Київської відбувся на найвищому рівні з метою духовної підтримки наших співгромадян, передусім захисників України та їхніх рідних.

“Божа мудрість потрібна новому керівництву держави, кожному парламентарю та урядовцю у світлі багатьох викликів, які постали перед Українською державою”, – наголосив єпископ.
На переконання Старшого єпископа Української Церкви християн віри євангельської Михайло Паночко, молитва є найціннішим даром, який даний людині для спілкування з Богом та виявлення наших сердечних бажань перед лицем всемогутнього Господа. “Молячи за Україну ми смиренно просимо Його про мир, добробут, достаток та богопізнання для кожного українця”.

Президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України рабин Яків Дов Блайх у своєму виступі наголосив на важливості збалансованого підходу у державно-конфесійних відносинах:

“Ми повинні пам’ятати, що без Бога, без релігії та без віри ми нічого не можемо досягти. нам треба знайти золоту середину, щоб держава поважала релігію, щоб релігія поважала державу, щоб вони були партнерами у тому, що дозволяється Конституцією, і все це на благо розвитку нормального демократичного суспільства”.
У заході також взяли участь:
керівник Церкви адвентистів сьомого дня в Україні Станіслав Носов;
Єпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви Маркос Оганесян;
Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви Леонід Падун;
Старший єпископ Української Вільної Церкви християн євангельської віри Василь Райчинець;
Перший заступник голови Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів Ігор Бандура;
президент Українського Біблійного Товариства Григорій Комендант;
імам Духовного управління мусульман України шейх Хасан Ахатов;
пастор Німецької євангелічно-лютеранської церкви України Святослав Фехтел.
Серед державних і політичних діячів у цей день до собору Софії Київської прийшли представники новообраної Верховної Ради, Уряду, Офісу Президента України.
Захід організувала Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) з метою подальшого розвитку загальнонаціональної традиції благословення України, яке щороку проголошується релігійними діячами різних конфесій з нагоди святкування Дня Незалежності за участі керівництва держави, представників місцевої влади та громадськості.
Нагадаємо, що традиція благословення України главами українських церков і релігійних організацій перед початком офіційних державних заходів з нагоди Дня Незалежності продовжується в Україні понад двадцять років.
Цього року в Указі Президента України № 513/2019 «Про відзначення 28-ї річниці незалежності України» Глава держави запропонував релігійним організаціям провести 24 серпня 2019 року молебні за Україну.

Лютерани м. Лозова взяли участь у відзначенні Дня Незалежності України

Лозівська Лютеранська громада (Німецької) Євангелічно-Лютеранської Церкви України, разом з представниками Преображенської парафії УАПЦ та Української Греко-Католицької Церкви, відзначили День Незалежності України. Молитву за Україну, біля Гайдамацького хреста, виголосив священик Преображенської парафії отець В’ячеслав, а представники громадськості звернулися до учасників заходу із вітальними промовами. 

Алла Вольф, предикат Німецької Євангелічно-Лютеранської громади та керівник товариства німців в м.Лозова, розповіла історію про те, як німці-лютерани з’явились в Україні, про їх внесок у розвиток Української держави, репресії, які вони пережили, про те, як син парафіянина Василя Бритчука віддав своє життя за Незалежність України в зоні проведення АТО. Також, вона розповіла про соціальні проекти, які лютеранська громада реалізує в м.Лозова.

Захід завершився покладанням квітів біля Хреста-пам’яті "Героям України" та спільним виконанням Державного Гімну.

 

 

 

 

 

Председатель Украинского комитета Всемирного Дня Молитвы,  (Немецкая) Евангелично-Лютеранская Церковь Украины Лариса Костенко и член комитета Людмила Потупейко (УПЦ) приняли участие в Европейской конференции Всемирного Дня Молитвы, проходившей 12-18 июня 2019 г. в городе Люнтерен (Голландия).
Всемирный День Молитвы - международное экуменическое движение, охватывающее свыше 170 стран и объединяющее христиан разных культур, обычаев, возрастов.
--------------------------
Голова Українського комітету  всесвітнього Дня Молитви,  ((Німецька) Євангелічно-Лютеранська Церква України)Лариса Костенко та член комітету Людмила Потупейко (УПЦ) взяли участь у Європейській конференції Всесвітнього Дня Молитви, що проходила 12-18 червня 2019 року у місті Люнтерен (Голландія). Всесвітній День Молитви - міжнародний екуменічний рух, що охоплює понад 170 країн і об'єднує християн різних культур, звичаїв, вікових груп.

 

Рада Церков поставила кандидатам до парламенту питання щодо моралі і релігійної свободи

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернулася до партій і кандидатів у депутати, щоб вони прояснили свою позицію щодо питань релігійної свободи, сімейних цінностей та суспільної моралі.

Таке рішення глави конфесій прийняли на засіданні ВРЦіРО 14 червня в Києві під головуванням єпископа Віталія Кривицького, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Окрім важливих для поступу українського суспільства викликів таких, як встановлення справедливого судочинства та верховенства права, боротьба з корупцією та забезпечення рівності всіх перед законом, збереження суверенітету та цілісності України, Всеукраїнська Рада Церков акцентує увагу на духовних і моральних засадах розбудови нашої держави та проблематиці ціннісних орієнтирів кандидатів до парламенту.

Серед іншого ВРЦіРО питає політиків про їхнє ставлення до свободи віросповідання та релігійного плюралізму, готовність розвивати діалог та взаємодію з релігійною спільнотою на партнерських засадах, у тому числі під час законотворчого процесу.

Релігійні діячі також очікують почути від кандидатів у народні депутати та політичних партій, чи вбачають вони пріоритетом державної політики питання захисту сімей та дітей, а також притаманних для українського суспільства сімейних, духовних і моральних цінностей.

Крім цього, Рада Церков закликає політичні партії та кандидатів до парламенту відмовитися від ідеї просування на державному рівні одностатевих відносин, одностатевих партнерств та гендерної ідеології, яка викривлює розуміння понять “стать”, “подружжя”, “сім’я”. У тому числі відмовитися від ратифікації Стамбульської Конвенції, а також не сприяти публічній пропаганді одностатевих відносин і трансгендерного руху.

Під час засідання члени ВРЦіРО обговорили питання, пов’язані зі створенням Державної служби з етнополітики та свободи совісті. Зокрема, представники Міністерства культури запропонували релігійним діячам взяти участь у доопрацювання проекту положення про цю Держслужбу.

Також учасники засідання підвели підсумки проведення щорічної Всеукраїнської Ходи на захист прав дітей і сімей, яка цього року зібрала у центрі Києва біля 15 тисяч учасників.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Інститут релігійної свободи, Київ
www.irs.in.ua

 

VIII Національний молитовний сніданок присвячений темі сім'ї та дітей.

Парламентарі, урядовці, представники місцевої влади, громадські та релігійні діячі моляться за зміцнення стосунків у сім'ях, за кращу долю для кожної дитини.

Молитовний сніданок розпочався з молитви "Отче наш", до якої запросив Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій єпископ Vitalii Kryvytskyi.

18 мая в Одессе состоялся марш «За семейные ценности». Представители христианских церквей Одессы прошли по главным улицам города - Дерибасовской, Ришельевской, Думской площади и завершили шествие у Потемкинской лестницы.
Цель марша, организаторами которого выступили служители христианских церквей и руководители общественных организаций, - встать на защиту семьи и брака, как союза мужчины и женщины, который соответствует Божьему повелению и природе человека.

12 мая в Кирхе - Кафедральном Соборе Св. Павла звучала экуменическая молитва и благословение на 5 языках! После молитвы храм наполнился величественными звуками органа, а с эмпоров полились чарующие голоса известных солистов Одесской оперы - Народного артиста Украины Василия Навроцкого (бас) и заслуженной артистки Украины Татьяны Спасской (меццо-сопрано).
По окончании концерта гости смогли познакомиться с выставкой художников, этнический немцев, проживающих в Украине. На выставке представлены работы заслуженного художника Украины Гарри Руффа, В. Семирнева, П.Алексеева, Г. Невинченной, Т. Юшко. В межконфессиональной молитве приняли участие: Епископ ЕЛЦУ Серге, Епископ СЕЛЦ Всеволод, настоятель Кафедрального Собора Св. Павла, пастор Андрей Кузнецов, пастор ЕЛЦУ Святослав Фехтел, настоятель храма св. Григория Просветителя Украинской епархии Армянской апостольской Церкви священник Абгар Глчян, священнослужители Одесской епархии Православной Церкви Украины архимандрит Никита (Сыровегин) и благочинный г.Одессы митрофорный протоиерей Михаил Демида. 
На молитве в соборе также присутствовали сотрудник Департамента внутренней политики Одесского городского совета Михаил Корнаков, Почетный консул ЮАР в Одессе Лариса Поплавская, представитель Генерального консульства Польши в Одессе г-жа Лялик

Інформація про ВРЦіРО

20 років на шляху діалогу та порозуміння

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) утворена у грудні 1996 року як міжконфесійна інституція. Її метою є об'єднання зусиль конфесій у справі духовного відродження України і координації міжцерковного діалогу як в Україні, так і за її межами, а також участь у розробці проектів нормативних актів з питань державно-конфесійних відносин та здійснення комплексних заходів доброчинного характеру.

Рада Церков функціонує на засадах рівності та рівноправ'я, поваги до внутрішніх настанов і традицій усіх діючих в рамках Конституцій України релігійних організацій та є незалежною від органів державної влади України, політичних партій, інших громадських формувань та їх керівних органів.

Станом на лютий 2019 року до складу ВРЦіРО входять 16 церков і релігійних організацій та 1 міжцерковна організація, серед яких православні, греко- і римсько-католицькі, протестантські та євангельські церкви, а також іудейське та мусульманське релігійні об'єднання. Відтак Рада Церков представляє більше ніж 90 % усіх релігійних організацій України.

Згідно Положення про ВРЦіРО, члени Ради головують на засіданнях почергово, що допомагає розподілити між конфесіями відповідальність за організацію роботи Секретаріату Ради та поточну координацію спільних дій у період між засіданнями.

Секретаріат ВРЦіРО, що складається з представників кожної конфесії, створено у 2005 році для попереднього опрацювання актуальних питань перед їх винесенням на засідання для розгляду членами Ради. Також у складі ВРЦіРО функціонують профільні групи – Комісія з питань соціального служіння, Комісія медіа служіння, Робоча група з питань реституції майна релігійних організацій.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій підписала угоду про співробітництво з Міністерством охорони здоров'я України (грудень 2008), а також ініціювала співробітництво з Міністерством освіти і науки України (липень 2008). При цих та інших міністерствах були утворені спеціальні громадські ради для діалогу та співробітництва держави з релігійними організаціями. Зокрема, при Міністерстві оборони України з 2009 року діє Рада у справах душпастирської опіки, при Міністерстві закордонних справ України з 2015 року діє Громадська рада з питань співпраці з релігійними організаціями. При Міністерстві юстиції України також діє Душпастирська рада з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі України.

Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій проводять регулярні робочі зустрічі з Президентом України, Прем'єр-міністром України, керівництвом профільних міністерств та парламентських фракцій. На цих заходах виробляються рішення щодо подальшого розвитку партнерської моделі державно-конфесійних відносин, за якої потенціал релігійної спільноти може якнайкраще послужити українському суспільству у справі морального оздоровлення, розвитку доброчинності та вирішення багатьох нагальних суспільних  викликів.

Діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій сягнула також і міжнародного рівня. У липні 2001 року з ВРЦіРО зустрівся Папа Римський Іван Павло ІІ під час свого візиту в Україну. У жовтні 2009 року Рада Церков провела виїзне засідання в Єрусалимі, де зустрілась з Міністром закордонних справ та Міністром у справах релігій Держави Ізраїль. У жовтні 2011 року відбулась зустріч керівників конфесій – членів Ради з послами та представниками посольств низки іноземних держав, які несуть дипломатичну місію в Україні, зокрема США, Франції, Канади, Держави Ізраїль, Великої Британії, Німеччини, Польщі та Ватикану. У квітні 2012 року делегація ВРЦіРО провела зустрічі в парламенті Канади та зустрілася з Прем'єр-міністром Канади, а також провела зустрічі з посадовими особами, громадськими і релігійними діячами США.

Протягом 2013 року члени Ради Церков зробили низку візитів до Брюсселю, наголошуючи на європейському виборі українського суспільства та відстоюючи традиційні для України сімейні і моральні цінності. У вересні 2014 року делегація ВРЦіРО провела низку зустрічей в Осло (Норвегія) з релігійними діячами Росії, намагаючись донести правдиве свідчення про події в Україні та запобігти подальшій ескалації протистояння на Сході України, що розпочалося внаслідок російської військової агресії. Протягом 2015 року члени ВРЦіРО зустрілися у Києві з делегацією Всесвітньої Ради Церков та провели низку офіційних зустрічей у Берліні (Німеччина) з представниками влади, громадськими діячами та місцевими журналістами. У 2016 році ВРЦіРО зустрілась у Києві з релігійними діячами Швеції.

На сьогодні Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій є найбільшою і найавторитетнішою громадською інституцією в Україні, яка діє на засадах самоорганізації та самофінансування, і не залежить від уряду, політичних партій і бізнес-структур. Рада Церков бере активну участь у громадському житті країни, реагуючи на суспільні виклики публічними заявами, миротворчими та іншими заходами. Яскравим прикладом цього є роль ВРЦіРО у захисті прав громадян на мирний протест під час ЄвроМайдану (Революції Гідності 2013-2014 років).

Особливу увагу Рада Церков звертає на необхідність утвердження в суспільстві справедливості, забезпечення свободи віросповідання та інших фундаментальних прав людини, захисту суспільної моралі, боротьби з корупцією, належного соціального захисту вразливих і малозабезпечених верств населення, проведення чесних і прозорих виборів.

СКЛАД

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

(за абеткою)

1. Всеукраїнський Союз Церков євангельських християн – баптистів (ВСЦ ЄХБ)

Антонюк Валерій Степанович – голова Союзу, старший єпископ

2. Духовне управління мусульман Криму

3. Духовне управління мусульман України (ДУМУ)

Ахмед Тамім – голова ДУМУ, муфтій України

4. Закарпатська реформатська церква (ЗРЦ)

Зан-Фабіан Олександр Олександрович – глава Консисторії ЗРЦ, єпископ

5. Німецька євангелічно-лютеранська церква України (НЄЛЦУ)

Серге Машевські – єпископ НЄЛЦУ

6. Об’єднання іудейських релігійних організацій України (ОІРОУ)

Яків Дов Блайх – президент Об'єднання, Головний рабин м. Києва та України ОІРОУ

7. Православна Церква України (ПЦУ)

Епіфаній (Думенко) – предстоятель ПЦУ, митрополит

8. Римсько-Католицька Церква в Україні (РКЦ)

Віталій Кривицький – єпископ Римсько-Католицької Церкви в Україні, Ординарій Київсько-Житомирський  (Головуючий у ВРЦіРО з 06.03.2019 р.)

 9. Українська вільна Церква християн євангельської віри (УВЦ ХЄВ)

Райчинець Василь Федорович – старший єпископ УВЦ ХЄВ

10. Українська Греко-Католицька Церква (УГКЦ)

Cвятослав (Шевчук) – верховний архієпископ УГКЦ

11. Українська Церква християн віри євангельської (УЦ ХВЄ)

Паночко Михайло Степанович – старший єпископ УЦ ХВЄ

12. Українська єпархія Вірменської Апостольської Церкви (УЄ ВАЦ)

Маркос (Оганесян) – єпископ УЄ ВАЦ

13. Українська Лютеранська Церква (УЛЦ)

В’ячеслав Горпинчук – єпископ УЛЦ

14. Українська Православна Церква (УПЦ)

Онуфрій (Березовський) – предстоятель УПЦ, митрополит

15. Українська Уніонна Конференція Церкви адвентистів сьомого дня (УУК ЦАСД)

Носов Станіслав Вікторович – президент УУК ЦАСД

16. Українська Християнська Євангельська Церква (УХЄЦ)

Падун Леонід Миколайович – старший єпископ УХЄЦ

17. Українське Біблійне Товариство (УБТ)

Комендант Григорій Іванович – президент УБТ

______________

Примітка: Членство Духовного центру мусульман України призупинено з 24.01.2013 р. згідно рішення ВРЦіРО.

ПРЕДСТОЯТЕЛИ УГКЦ И ПЦУ ВЫСКАЗАЛИСЬ ЗА УГЛУБЛЕНИЕ СОТРУДНИЧЕСТВА МЕЖДУ ЦЕРКВАМИ

Глава Украинской Греко-Католической Церкви Святослав убежден, что сегодня появилась новая возможность для диалога УГКЦ с Православной Церковью Украины. Также он считает возможным единение с Православной Церковью Украины.

Об этом Предстоятель УГКЦ заявил 17 января во время презентации книги «Диалог лечит раны», сообщает Департамент информации УГКЦ.

«Мы не говорим об объединении Церквей в единую структуру, как это произошло на объединительном Соборе украинского православия. Мы говорим о единении во имя общего блага, наследия, единого европейского, независимого, соборного государства», – сказал Патриарх Святослав.

Глава УГКЦ отметил, что для этого нужно вместе разработать дорожную карту и обозначить конкретные шаги.

«Я думаю, что именно в Украине вырисовывается интересная перспектива для вселенского экуменического диалога в контексте новых возможностей. Ведь сегодня между Католической и Православной Церквами идет интенсивный диалог в форме Смешанной православно-католической богословской комиссии. Наша Церковь уже является ее членом», – отметил первоиерарх, выразив надежду, что Православная Церковь Украины тоже присоединится к этому диалогу, который с православной стороны инициировал Вселенский Патриарх.

«Вместе мы имеем возможность показать мировому христианству, что экуменический диалог между УГКЦ и ПЦУ возможен. Ведь сегодня он отсутствует в Украине. Проводятся только личные встречи, общение в разных форматах. Поэтому начать его – это вызов и, возможно, первый шаг в нашей дорожной карте», – подчеркнул Предстоятель.

В свою очередь Митрополит Епифаний, который был участником презентации, высказался за углубление сотрудничества с УГКЦ.

«Мы начинаем первые шаги нашего сотрудничества, хотя до сих пор у нас также было сотрудничество. В будущем мы также будем продолжать наш диалог, сотрудничество, мы же христиане, должны вместе творить добро. Мы хотим начать хорошее плодотворное сотрудничество между Православной и Украинской Греко-Католической Церковью, которое ранее существовало, но мы хотим его углубить, чтобы вместе в дальнейшем сотрудничать», – отметил Предстоятель ПЦУ.

Он пригласил Главу УГКЦ на свою интронизацию, которая состоится 3 февраля.

Решение о провозглашении автокефалии Украинской Православной Церкви

Вселенский Патриарх принял решение о провозглашении автокефалии Украинской Православной Церкви, о чем был проинформирован принятый им сегодня на Фанаре патриарх РПЦ Кирилл

Об этом пишет грекоязычное издание Оrthodoxia.info, которое поддерживает позицию Вселенского Патриарха.

"Вселенский Патриарх проинформировал российского Патриарха о том, что решение о провозглашении Украинской Автокефальной Церкви принято ... Вселенский Патриарх разъяснил российской делегации, что решение было принято, и уже ведутся соответствующие процессы".

На фото - Вселенский Патриарх Варфоломей I

Томос 2018
Унікальна подія відбулася в столиці – уперше за десятки років представники різних конфесій об'єдналися у спільній хресній ході і молитві за Україну та Єдину Помісну Православну Церкву. Більшість із них висловили підтримку автокефалії.

Президент у своїй промові підкреслив, що країна переживає історичний момент і що дух єдності, який панував сьогодні на вулицях Києва, надає впевненості у перемозі.

В хресній ході взяли участь понад 65 тисяч вірян з різних куточків України.

Представники Вселенського патріархату запевнили усіх присутніх, що візит делегації до Києва саме в тисяча тридцяту річницю хрещення Русі – символічний. І означає те, що церква-матір бере на себе відповідальність за Україну, і кінцевою метою є обєднання православних і надання Автокефалії українській церкві.

"У нас є історичний шанс здійснити мрії наших предків - остаточно розірвати кайдани ординської імперії! Важливим кроком на цьому шляху постає набуття українською церквою статусу автокефалії.

Наступним кроком буде повернення мого рідного Криму до України і в ньому запанує любов та злагода! Українській державі - українська церква!" - кінооператор, керівник освітнього проекту "Жовтий автобус" Ярослав Пілунський

ВЫХОДИТ ПЕРВАЯ В МИРЕ БИБЛИЯ, КОТОРАЯ ПОМОЖЕТ УКРЕПИТЬ ВЗАИМОПОНИМАНИЕ МЕЖДУ ХРИСТИАНАМИ И ИУДЕЯМИ
24 апреля 2018, 15:24 | Библия, Украинское библейское общество
 В Израиле выходит новая Библия с целью «объединения иудеев и христиан», с подчеркиванием особой роли земли Израильской и ее принадлежности евреям. Новая Библия с израильской атрибутикой и построчными комментариями раввинов и теологов выходит в честь 70-летия образования государства Израиль, сообщает УНИАН со ссылкой на "Седмицу".

Ізраїль_-_Біблія.png

Это «первая в мире Библия, делающая особый акцент на земле Израиля, народе Израиля и уникальной связи древнего народа и его земли» – говорится в аннотации организации Israel365, выпустившей книгу.

Свою миссию организация Israel365 видит в том, чтобы вести просветительскую деятельность среди христиан ради лучшего понимания библейского значения земли израильской и глубинной связи еврейского народа с этой землей. Израильская Библия приводит текст 24 книг, составляющих «Танах» – принятое в иврите название еврейского Священного Писания и акроним названий трех сборников священных текстов в иудаизме.

Комментарии к изданию «Израильской Библии», написанные ортодоксальными раввинами, теологами и учеными, связывают древнюю историю еврейского народа с краткой историей современного Израиля. Несмотря на то, что Израильская Библия создавалась в расчете на нееврейского читателя, раввин Тули Вейц, редактор издания, подчеркивает, что ни в самой книге, ни в комментариях к ней «нет ничего, что может показаться сомнительным иудейскому читателю».

Он также выражает надежду, что Израильская Библия, выход которой ожидается в июне, поможет укрепить взаимопонимание между христианами и иудеями.

«В течение двух тысяч лет Библия была главным яблоком раздора, источником расхождений между иудеями и христианами, – отметил Вейц. – Я надеюсь, что наша Израильская Библия станет связующей скрепой для двух великих религий и для наших народов».

ПАСТЫРСТВО МОЛОДЕЖИ: ПЕРВЫЙ СОВМЕСТНЫЙ ФОРУМ УГКЦ И РКЦ
С 8 по 10 июня в Центре имени Митрополита Андрея Шептицкого во Львове пройдет «Форум молодежных лидеров и пастырств», сообщает ДивенСвіт.

Такое мероприятие будет проходить впервые по инициативе Патриаршей комиссии по делам молодежи УГКЦ и Комиссии пастырства молодежи РКЦ.   Встреча состоится по благословению предстоятелей двух Церквей: Главы УГКЦ Блаженнейшего Святослава и Митрополита РКЦ Мечислава Мокшицкого.

По словам одного из координаторов, секретаря Патриаршей комиссии по делам молодежи УГКЦ Ореста Гевака, основная цель мероприятия – встреча украинской молодежи, активной в Церкви. Он также отметил, что участие в форуме примет Глава УГКЦ Патриарх Святослав.

«Это будет встреча священников, которые работают с молодежью по всей Украине в одной Церкви двух традиций», – отметил Орест Гевак.

В течение нескольких дней участники будут встречаться для общей молитвы и обсуждения вызовов, стоящих перед молодыми людьми в современном мире. Подробную программу мероприятия организаторы обещают объявить позже.

НАВЕЧЕРИЕ ПАСХИ В ВАТИКАНЕ
31 марта в 20:30 (21:30 по киевскому времени) Папа Франциск возглавил в соборе Святого Петра Всенощное Пасхальное бдение. Во время торжественной Литургии Епископ Рима уделил Святые Таинства Крещения и Миропомазания восьми взрослым катехуменам из пяти стран: Италии, Албании, Перу, Нигерии и США, сообщает Радио Ватикана.

Велика_Субота.JPG

Согласно многовековой традиции Святая Ночь - это ночь бдения во славу Господа. Верные, послушные словам Евангелия, держа в руках горящие свечи, должны уподобляться людям, ожидающим своего Господа, дабы Он, возвратившись, нашёл их бодрствующими и соделал участниками Своей трапезы. Навечерие этой ночи, вершина и благороднейшее из всех торжеств, устроено таким образом, что после Светильничного богослужения и провозглашения Пасхи Церковь вспоминает великие дела, которые Господь сотворил от начала для Своего Народа, слушая внимательно слова и обетования Божии. Затем, при приближении дня Воскресения, Церковь со своими новыми членами, возрождёнными крещением, призывается к трапезе, которую Христос уготовал Своему народу Своей Смертью и Воскресением (см. Римский Миссал, Навечерие Пасхи в Святую Ночь).

   ГЛАВА УГКЦ ПРИЗВАЛ МОЛОДЕЖЬ БРАТЬ НА СЕБЯ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ, А НЕ ПРОСТО НАБЛЮДАТЬ
29 марта 2018, 10:42
https://risu.org.ua/ru/index/all_news/community/young_people/70620/
В апрельское воскресенье, в праздник въезда Христа в Иерусалим, традиционно Глава УГКЦ обращается к молодежи.
Нынешнее приветствие Патриарха Святослава зачитают 1 апреля во всех храмах УГКЦ. В нем первоиерарх призывает молодежь: «Имейте смелость ответить на зов Христа! Будьте собой! Когда поймете, откроете, разовьете свое призвание, не бойтесь встать на этот путь. Берите на себя ответственность!»

Как сказано в обращении, во время входа Иисуса в Иерусалим именно молодежь признает Христа как Бога, как Мессию, который приносит свободу, открывает живое общение с Господом Богом. Этот вызов становится для молодежи призванием к новым отношениям с Богом, призванием к Любви и настоящей и полной Жизни.

«Дорогие молодые украинцы, готовы ли вы сегодня в своих обстоятельствах ответить на вызов к новой жизни, к новому будущему? – спрашивает Глава УГКЦ и   призывает: Ищите свой творческий ответ, как именно быть христианином в современном мире! Своим входом в Иерусалим Христос не просто бросает вызов – Он и сегодня зовет каждого из нас идти за Ним. Как и два тысячелетия назад, именно молодежь призвана ответить на этот призыв, а не просто наблюдать.

Позвольте мне от имени Церкви тоже бросить вам вызов чаще быть с Богом, посвящать Ему больше своего времени и внимания, дольше лично молиться, углубляться в Священное Писание. Размышляя над проповедью Христа, много услышите о действии: Он сам находился в постоянном движении – между городами и людьми, и своих последователей, в частности и нас, призывает к деятельной вере и любви к Богу и ближнему...»

Каждый человек, по словам Главы УГКЦ, должен спросить себя: как распознать, к чему Бог меня зовет? что именно я должен сделать в жизни, чтобы быть счастливым? как использовать дарованные мне таланты, способности и предпочтения? как правильно составить в мозаику чувства и ощущения, которые Господь мне подарил? кем я должен быть? врачом? музыкантом? предпринимателем? что я должен делать? ехать на миссию до края Земли? защищать свою страну с оружием в руках? быть волонтером на Востоке? как менять свою страну? как делать мир лучше? как жить по-настоящему? На эти и многие другие вопросы должны сегодня ответить молодые люди в Украине и во всем мире, который становится все изменчивее, быстрее, с множеством глобальных возможностей, угроз и проблем. Мир наседает, ожидая ответы, Бог же зовет – Он есть вызов, что дарит нам личное жизненное призвание... Это и есть твой ответ, дорогая молодежь, на Божий призыв. Не найти этого ответа – значит, потратить жизнь в пустую, прожить не свою жизнь, написать черновик жизни, так и не вкусив ее полностью.

«Задача всей общины Церкви – родителей, учителей, наставников и воспитателей – помочь молодому человеку найти собственный ответ на Божий призыв, открыть в себе данные Богом таланты, распознать свое призвание, которое вписано в душе...

Дорогие девушки и юноши, имейте смелость ответить на вызов осуществить Богом данное вам призвание! Имейте смелость ответить на зов Христа! Будьте собой! Когда поймете, откроете, разовьете свое призвание, не бойтесь встать на этот путь. Берите на себя ответственность!» – призывает молодежь Глава УГКЦ.

 Армянская Апостольская Церковь отмечает Вход Господень в Иерусалим (Вербное воскресенье или Цахказард). Об этом сообщает Qahana.am

Праздник, отмечаемый в последнее воскресенье Великого поста, по-армянски называется Цахказард — «Украшенный цветами», и посвящен торжественному входу Господня в Иерусалим перед Пасхой. Этот день знаменует начало недели Страстей Господних.

Католикос Всех Армян Гарегин Второй провозгласил Цахказард Днем благословения детей, в память о том, что во время въезда Иисуса в Иерусалимский храм дети с ликованьем восклицали: «Осанна Сыну Давидову» (Мат. 21:15).

В субботу вечером совершается Богослужение Цахказарда, открываются завесы Св. Алтаря, а на следующий день служат Св. Литургию, благословляют зеленеющие ветви оливы или ивы и вместе со свечами раздают присутствующим в память того, что встречали Господа с пальмовыми ветвями в руках. Бесплодные ветви символизируют язычников; они стали плодоносить только после того, как были поднесены Христу. Мягкость ветвей символизирует смиренность последователей Христа.

"ВСЕУКРАИНСКИЙ СОВЕТ РЕЛИГИОЗНЫХ ОБЪЕДИНЕНИЙ ОТКРЫТ ДЛЯ РАЗЛИЧНЫХ РЕЛИГИОЗНЫХ ГРУПП", - МУФТИЙ ИСМАГИЛОВ
21 марта 2018. https://risu.org.ua/ru/index/all_news/confessional/auccro/70525/

Всеукраинский совет религиозных объединений демонстрирует открытость для других религиозных групп ради широкого национального диалога. Об этом заявил шейх Саид Исмагилов, муфтий Духовного управления мусульман Украины "УММА" во время круглого стола в Укринформе, сообщает корреспондент агентства.

Саїд.jpg

"Мы демонстрируем "открытые двери", открытость, толерантность наших религиозных организаций. Всеукраинский совет религиозных объединений - уникальный совет, потому что в него входят не только представители христианства, иудаизма и ислама, но и других религий. То есть формат межрелигиозного диалога с помощью нашего Совета значительно расширен, к нему приобщены украинские религиозные объединения, которые до сих пор не имели возможности принимать участие в широком национальном диалоге. Такой совет является уникальным, совершенно необычным для большинства мусульманских стран, где только пытаются построить диалог и понимание хотя бы между последователями аврамистических религий - это иудаизм, христианство и ислам", - сказал Исмагилов.

Он еще раз подчеркнул, что Всеукраинский совет религиозных объединений может принимать другие крупные объединения, официально зарегистрированные в Украине, если они разделяют базовые принципы Совета и желают приобщиться к диалогу.

Исмагилов добавил: на сайте Совета можно увидеть религиозные праздники многих религий - это свидетельствует о том, что она пытается информировать и привлекать к межрелигиозному диалогу все части украинского общества.

"Если все имеют возможность высказаться, мнения и права всех учтены, в обществе не будет никогда радикализма на религиозной почве, в обществе будут преодолены фобии, такое общество будет здоровым, объективным, толерантным. Именно к этому Украина сейчас и стремится", - подчеркнул он.

В то же время муфтий отметил, что в Совете понимают, к чему может привести закрытость в мусульманском обществе, к каким негативным последствиям могут привести фобии, которые сохраняются и лелеются в закрытых обществах, поэтому возникают определенные радикальные идеи, ненависть, недоверие, неуважение к людям с другими взглядами.

В ДНЕПРЕ ОСВЯТИЛИ САМЫЙ БОЛЬШОЙ В ВОСТОЧНОЙ ЕВРОПЕ ХРАМ АРМЯНСКОЙ АПОСТОЛЬСКОЙ ЦЕРКВИ
17 марта 2018г. Епископ Немецкой Евангелическо-Лютеранской Церкви Украины Серге Машевски принял участие в торжественном Богослужении, посвящённом освящению храма Св. Григора Лусаворича Армянской Апостольской церкви в г. Днепре.

Храм Святого Григора Лусаворича - самый большой храм Армянской апостольской церкви в Восточной Европе строился 15 лет. На его освящение прибыл глава Армянской апостольской церкви Католикос Гарегин II. В Богослужении принимали участие представители традиционных церквей – католической, лютеранской и православной Украинского патриархата, а также представители государственных органов и общественности. 

Армянская Апостольская Церковь – одна из самых древних христианских поместных Церквей. Её корни достигают апостольских времен. Святые апостолы Фаддей и Варфоломей проповедовали христианство и основали в Армении первые христианские общины ещё во второй половине I века.  В 301 году армянский царь Трдат III, обращенный св. Григорием, провозгласил христианство государственной религией. Армения стала первым государством в мире, где христианство приобрело статус государственной религии. Часть храма Гроба Господнего в Иерусалиме принадлежит Армянской Апостольской Церкви.

 В Украине армяне появились еще задолго до возникновения Киевского государства, а с XI в. разрушительные нападения сельджуков, падение царства Багратунидов и византийская политика преследования армян стали причиной их массового переселения, в том числе, и в Киевское государство. Храм Успения Пресвятой Богородицы в г. Львове был освящен в 1363 г. Здание нового храма в Днепре построено из розового туфа, в его архитектурном стиле прочитывается традиция многовекового искусства армянских зодчих, уникальные барельефы вытачивали много лет. Внутренне убранство поражает простотой и богатством одновременно. Алтарь изготовлен из розового мрамора, с потолка свисают кованые люстры. Безусловно, этот храм станет украшением города на Днепре.

На церемонии открытия присутствовали несколько тысяч человек. Литургия, звучавшая на армянском языке, поразила своим богатством и традицией. Участники Богослужения были едины в молитве о благословении общины Армянской Апостольской церкви в г. Днепре.

Автор Галимова Л.

Римский Колизей стал «красным» в память о гонимых христианах

24 февраля Римский Колизей был подсвечен красными прожекторами в память о современных мучениках — христианах, подвергающихся гонениям в разных частях света, в особенности на Ближнем Востоке.  Цель акции — привлечь внимание общественности к гонениям на последователей Христа в наши дни. 

По словам госсекретаря Ватикана кардинала Пьетро Паролина, принявшего участие в церемонии у стен Колизея, сегодня – более чем когда-либо – «христиане продолжают нести свидетельство, проливая свою кровь».

Колизей для подобного мероприятия был выбран не зря. Ведь в свое время он был местом мученичества первых христиан, — рассказывает 316 news.

Также на мероприятии, прошедшем под стенами древнего амфитеатра, прозвучали свидетельства нигерийки Ребекки Битрус, подвергшейся насилию со стороны террористов из группировки «Боко Харам», а также мужа и дочери пакистанской христианки Асии Биби, которая с 2009 года находится в тюрьме в ожидании смертной казни по сфабрикованному обвинению.  Молодая нигерийка Ребекка Бирус была похищена боевиками исламистской группировки «Боко Харам» в 2014 году и провела в неволе два года. За это время был убит один из детей Ребекки, потом она потеряла младенца, которого носила во чреве, а затем забеременела в результате насилия со стороны боевиков и родила еще одного сына. Ребекке удалось бежать из плена с двумя своими сыновьями.

«Сегодня огромное количество людей терпят страдания исключительно из-за своей веры во Христа и проливают кровь за Него», — сказал ватиканский иерарх, особо подчеркнув, что несмотря на всё это послание Господа остается тем же, что и раньше: посланием любви и прощения. «Сила Господня смиренно и беззащитно являет себя в истории человечества, используя только язык любви. Христос оставляет каждому человеку его свободу и при этом «готов воплотиться в любой ситуации, чтобы нести крест каждого, находясь рядом с гонимыми».

Во время мероприятия Рим был связан видеомостами с иракским Мосулом и сирийским Алеппо –крупными городами Ближнего Востока, в которых христиане подвергались преследованиям со стороны исламистов в течение нескольких последних лет. В обоих городах красными прожекторами, как и Колизей в Риме, были подсвечены две церкви – св. Илии в Мосуле и св. Павла в Алеппо.

В конце мероприятия у стен Колизея в воздух поднялись десять фонариков в память о десяти из сотен христиан, убитых за последние годы. Среди тех, кого особо вспомнили 24 февраля в Риме, – иракские священники, итальянские миссионеры, а также французский священник Жак Амель, убитый в 2016 году исламистами в своей церкви, когда он совершал мессу.

Все эти люди, несмотря на то, что им пришлось пережить, не отреклись от своей веры в Иисуса Христа.

 

В АРМЯНСКИХ ЦЕРКВАХ УКРАИНЫ ПОЧТИЛИ ПАМЯТЬ ЖЕРТВ СУМГАИТСКИХ ПОГРОМОВ

В Украине отметили 30-ю годовщину армянских погромов в Сумгаите. 28 февраля, в армянских церквах Украины прошли поминальные службы по жертвам армянских погромов в Сумгаите.Сумгаїті.jpg

В Киеве Богослужение состоялось в часовне Србоц Наатакац, молебен возглавил Глава Украинской епархии ААЦ епископ Маркос Оганесян.

Как AnalitikaUA.net сообщил отец Карапет Гарибян, присутствовали представители Союза армян Украины, Киевской общины (председатель Норик Геворкян), верующие Армянской Апостольской Церкви из столицы Украины и ближайших регионов.

Ежегодно во многих регионах страны армянскими общинами проводятся разные мероприятия (круглые столы, фотовыставки, вечера памяти, зажжения свечей, лекции, показы документальных фильмов), посвященные памяти жертв сумгаитской трагедии.

Напомним, пик насилия против армян в азербайджанском городе Сумгаит пришелся на 26-29 февраля 1988 года. В ходе погромов погибли 32 и были ранены сотни армян. 14 000 сумгаитских армян в течение нескольких дней покинули город.

 

Відбулося представлення нового правлячого архієрея Одесько-Балтської єпархії.

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, до Одеси в кафедральний собор Різдва Христового прибув Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, який очолив молебень перед початком доброї справи і представив кліру та пастві новопоставленого єпископа Павла для Одеської єпархії.

З Патріаршим намісником участь у молебні та представлені взяв також архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, секретар єпархії архімандрит Микита (Сировегін), обласний благочинний митрофорний протоієрей Віталій Сеник, благочинний м.Одеси митрофорний протоієрей Василь Вирозуб, районні благочинні, міське та парафіяльне духовенство.

Після представлення митрополит Епіфаній звернувся до усіх присутніх в храмі зі словами проповіді, привітав клір і вірян Одеської єпархії з цією подією та побажав єпископу Павлу Божої допомоги і мудрості у відповідальному архіпастирському служінні.

Новопризначеного єпископа також привітали: старший священик кафедрального собору митрофорний протоієрей Віталій Сеник,  почесний член парафіяльної ради кафедрального собору Галина Анатоліївна Могільницька, запрошене духовенство і присутні у храмі парафіяни. 

У відповідь єпископ Павло виголосив слово, в якому подякував усім за підтримку і теплий прийом пообіцявши ревно і віддано служити на благо ввіреної йому єпархії.

На завершенні протодиякон Василь Дідора виголосив уставні многоліття.

Після молебну, на прохання церковної громади митрополит Епіфаній, архієпископ Климент та єпископ Павло зустрілися з парафіяльною радою кафедрального собору Різдва Христового м.Одеси. Члени громади розповіли архієреям про історію заснування та відродження собору - найстарішого храма міста,  а єпископу Павлу щиро побажали Божої допомоги у нових звершеннях на благо Одеської єпархії.

 

УПЦ КП сменила руководителя Одесского епархииУПЦ КП сменила руководителя Одесской епархии

Священный Синод Украинской Православной Церкви Киевского Патриархата во время заседания 22 января удовлетворил просьбу Преосвященного Марка (Гринчевского), епископа Одесского и Балтского, об увольнении на покой по состоянию здоровья. Об этом сообщает пресс-центр УПЦ КП.

После этого Синод назначил его настоятелем прихода храма Рождества Христова города Дунаевцы Хмельницкой области.

Другим решением Синод назначил епископом Одесским и Балтским, управляющим Одесской епархией, иеромонаха Павла (Юристого), насельника Михайловского Выдубицкого монастыря Киев, клирика Киевской епархии, после его архиерейской хиротонии.

 

Папа оголосив 23 лютого 2018 року днем молитви і посту за мир.
«У ситуації трагічного затягування конфліктів у різних частинах світу запрошую всіх вірних присвятити 23 лютого цього року, першу п’ятницю Великого Посту, молитві й посту за мир», – із такими словами Папа Франциск звернувся до вірних після молитви «Ангел Господній» в неділю, 4 лютого.

Особливо цей день буде пожертвуваний за мешканців Демократичної Республіки Конго й Південного Судану. Папа, як і за інших нагод, запросив приєднатися до цієї ініціативи також некатоликів і нехристиян – щоб молилися «відповідним для себе способом, але всі разом».Понтифік наголосив, що Небесний Отець завжди вислуховує Своїх дітей, які взивають до Нього серед болю й журби, «зціляє розбиті серця та перев’язує їхні рани» (Пс 147,3). «Звертаюся зі щирим закликом, щоб і ми прислухалися до цього волання й запитували себе в сумлінні перед Богом: “Що я можу зробити на користь миру?”. Без сумніву, можемо молитися, але не лише це: кожен може сказати “ні” насильству, наскільки це залежить від нього. Бо перемоги, здобуті шляхом насильства, – це фальшиві перемоги, тоді як праця заради миру приносить користь усім!» – наголосив Папа.

 

"Героини": Папа Римский высказался об украинских женщинах

Фото: Папа Римский (flickr.com/catholicism)

В Риме состоялась встреча понтифика с украинской общиной. Папа Римский Франциск в воскресенье, 28 января, в соборе Святой Софии в Риме встретился с украинской общиной. На встречу понтифика пригласил глава Украинской греко-католической Церкви (УГКЦ) Святослав Шевчук, сообщает "Радио Ватикана". Во время встречи Папа Римский поблагодарил украинских женщин, которые ухаживают в Италии за пожилыми людьми, больными и детьми. Он назвал их "апостолками милосердной любви и веры". "Вы являетесь ориентирами для многих пожилых людей, сестрами, которые дают им почувствовать, что они не одиноки сегодня. Несите отраду и нежность Господа тем, кто готовится к встрече с Ним... Вы сегодня занимаетесь ими, но в будущем они вам откроют двери Царствия Небесного", - добавил он. Кроме того, Папа Франциск отметил роль женщин в истории украинской церкви. По его словам, они крестили детей и мужественно передавали веру в сложные времена. "Украинские женщины - действительно героини", - сказал Папа Римский. Стоит отметить, что Папа Римский и глава Украинской греко-католической церкви вместе помолились за мир в Украине. Святослав Шевчук назвал конфликт на Донбассе "забытой войной" и отметил, что это - "один из крупнейших конфликтов Европы после Второй мировой войны", передает KNA. "Понимаю, что в то время, когда находитесь здесь, ваше сердце бьется для вашей страны, и пульсирует не только с любовью, но и с чувством тревоги, прежде всего из-за бедствия войны и экономических трудностей", - отметил Папа Римский. По данным информагентства KNA, сейчас в Италии официально находятся 200 тысяч украинцев. Кстати, Папа Римский помолился за Украину.
Полный текст читайте здесь: https://styler.rbc.ua/rus/zhizn/geroini-papa-rimskiy-vyskazalsya-ukrainskih-1517232702.html

 

КАРДИНАЛ КУРТ КОХ: ХРИСТИЯНАМ ПОТРІБНО «ЕКУМЕНІЧНО НАВЕРНУТИСЯ»

Щоб ефективніше євангелізувати, християни загалом мають самі постійно переживати навернення й відданіше ставитися до єдності християн, вважає кардинал Курт Кох, голова Папської ради зі сприяння єдності християн.
«Аби насправді євангелізувати, Церква постійно потребує само-євангелізації, яка передбачає навернення у справі екуменічного пошуку єдності християн», – про це йдеться у статті швейцарського кардинала у ватиканській газеті «L'Osservatore Romano».

Як повідомляє Catholic Herald, у контексті щорічного тижня молитви за єдність християн, який триває з 18 до 25 січня, кардинал Кох зосереджує увагу на зв’язку між місією та єдністю християн. Цей зв’язок, із якого понад 100 років тому народився екуменічний рух у протестантському середовищі, Католицька Церква визнала після Другого Ватиканського Собору.

«Свідчення любові до Бога, цієї невід’ємної й фундаментальної складової християнської ідентичності, має відбутися через екуменічне спілкування», – пише кардинал Кох. Бог послав Свого Сина у світ, аби спасти людей і зібрати їх в одну сім’ю. Тому, вважає кардинал, Церква покликана працювати для відновлення цієї єдності й залучення інших до однієї сім’ї. Церква може бути «таїнством спасіння для світу» лише тоді, коли в ній самій світ не бачитиме прикрих поділів.

Папа: католики и лютеране призваны возвещать главенство Бога в секуляризованном мире

25 января Папа Франциск принял на частной аудиенции в Ватикане делегацию Евангелическо-лютеранской Церкви Финляндии; встреча прошла по случаю традиционного паломничества лютеран на праздник святого Генриха Уппсальского.

В своём обращении к гостям Святейший Отец отметил, что главным вызовом, стоящим перед экуменизмом, является возвещение главенства Бога, Который явил Себя в Иисусе Христе. Воспоминание 500-летия Реформации в прошлом году стало новой отправной точкой на путях к полному и зримому единству. Епископ Рима отметил три основных аспекта оздоровления исторической памяти христианских Церквей: благодарность, покаяние и надежда.

Лютеране и католики встречались в 2017 году в экуменическом общении, подчеркнул Папа Франциск: переступив через конфликты прошлого, мы осознали, что воспоминание 500-летия Реформации является призывом к совместным действиям перед лицом утраты доверия к христианству. Сегодня католики и лютеране могут вместе исповедовать главенство Бога: именно по этой причине, подчеркнул Папа, мы смогли осуществить экуменическое воспоминание Реформации «не только в прагматическом смысле, но и с глубоким чувством веры в распятого и воскресшего Христа», принимая на себя большую экуменическую ответственность.

Сейчас, отметил Святейший Отец, наши совместные усилия направлены на изучение приоритетного экуменического вопроса: о природе Церкви. Недавно финляндская Комиссия по лютеранско-католическому диалогу подготовила документ «Растущее единство. Декларация о Церкви, Евхаристии и служении», - именно в этом направлении должен продолжаться экуменический диалог, подчеркнул Епископ Рима. Достигнутое согласие по фундаментальным аспектам доктрины оправдания «должно становиться неотъемлемой частью повестки дня экуменических встреч».

В конце своего обращения к лютеранам Финляндии Папа Франциск подчеркнул, что Неделя молитв о христианском единстве напоминает нам о ситуации нужды и лишений, в которой теперь оказались очень многие люди: именно к ним мы должны направлять наши стопы. Святейший Отец призвал молиться Иисусу, дабы «мы, христиане, могли быть орудием Его мира» и вместе работать «среди разделённых народов» как служители Его «исцеляющей и примиряющей» любви.

 

Папа принял в Ватикане президиум Всемирной Лютеранской Федерации

7 декабря Папа Франциск встретился с президиумом Всемирной лютеранской федерации. «Вместе мы можем сегодня вспомнить, как учат Писания, о деяниях Бога среди нас, - сказал Папа, обращаясь к участникам аудиенции. - В особенности вспомним моменты, в экуменическом духе ознаменовавшие недавно завершившийся Год воспоминания Реформации».  Ватикан.jpg

Святейший Отец упоминает о совместной молитве 31 октября 2016 года в Лунде, где была основана Всемирная лютеранская федерация: «Было важно встретиться прежде всего в молитве, ибо не из человеческих планов, но из Божьей благодати произрастает и расцветает дар единства между верующими». Только молясь, - продолжил Папа, - мы можем уберечь друг друга. Молитва очищает, укрепляет, освещает путь, побуждает идти вперед. Молитва подобна топливу на нашем пути к полному единству».

«Молясь, мы можем всякий раз видеть друг друга в правильной перспективе, - подчеркнул Папа. - В Духе Иисуса, в Котором мы молимся, мы признаем друг друга братьями. Из этой точки нужно отправляться вновь и вновь. Из нее мы смотрим также на прошлое и благодарим Господа, потому что даже самые болезненные разделения, из-за которых мы отдалились друг от друга и противопоставили себя друг другу, в последние десятилетия слились в единый путь общения, экуменического общения, пробужденного Святым Духом. Благодаря Ему мы оставили старые предубеждения, например, о Мартине Лютере и о ситуации Католической Церкви в тот период».

Святейший Отец призывает очистить память и с доверием смотреть в будущее. «Мы призваны также бодрствовать, - добавил Папа, - перед искушением остановиться на полпути. В духовной жизни, в церковной жизни, останавливаясь, мы всегда возвращаемся назад».

И католики, и лютеране призваны сегодня к приоритетной задаче возвещения Евангелия, и «примиренное единство христиан – незаменимая часть этого возвещения»: «Как же, в самом деле, проповeдовать Евангелие примирения, не подвизаясь в то же самое время на поприще примирения христиан?» - процитировал Папа энциклику “Ut Unum sint” и завершил свою речь молитвой Святому Духу, Который соединяет разделенное, «дабы Он ниспослал на нас Свою кроткую и отважную мудрость».

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав надіслав листа зі словами привітання його святості Філарету, Патріарху Київському і всієї Русі-України, Предстоятелю Української Православної Церкви Київського Патріархату з нагоди 89-го дня народження.

«Сьогодні ми вітаємо Вас як пастиря, який усім своїм життям, незважаючи на різні виклики і перешкоди, що походять від світу цього, проповідує цю правду. Сила Вашої віри закорінена у твердому усвідомленні, що Бог, який об’явив себе на Йордані, є з Вами, провадить Вас і Вашу Церкву дорогами «правди і справедливості»», – написав Блаженніший Святослав від себе та від імені Синоду Єпископів УГКЦ.

Також у листі мовиться, що все життя іменника присвячене служінню Христові та ділу спасіння. «Завдяки Вашій проповіді Божого Слова віруючим людям відкриваються небеса, з яких лунають дуже потрібні нам сьогодні слова Господньої підтримки: «Ти є син Мій любий, на якому спочиває моє благовоління». Своїми ділами Ви постійно свідчите про це «небесне благословення», яке допоможе нам стати переможцями у війні, що кривавою раною позначила нашу землю. Якщо Бог з нами, веде нас, то хто може бути проти нас? Це переконання допомагає Вам посідати правильну позицію щодо викликів сучасності та через активну участь у суспільному і культурному житті підтримувати український народ на дорозі до розбудови вільної і незалежної держави, в якій з повагою ставляться до кожної людини та її релігійного вибору», – зазначається у листі-привітання.

За словами Глави Церкви, відкритість до діалогу Патріарха Філарета в контексті діяльності ВРЦіРО та Наради християнських Церков уможливила прийняття багатьох важливих для нашого народу звернень, котрі лягли в основу побудови майбутнього суспільства, яке не можна уявити без усвідомлення себе народом, що має глибоке християнське коріння.

«Прийміть від мене щирі вітання та побажання рясних Божих благословень, допомоги Святого Духа в усіх Ваших починаннях на славу Божу та для добра українського народу. Хай Пречиста Діва Марія буде Вашої заступницею та молільницею в потребах для справ її Сина – Господа нашого Ісуса Христа», – побажав Блаженніший Святослав іменинникові.

Департамент інформації УГКЦ