https://drive.google.com/file/d/1dG8Od1G0Qt9DuaGMOh54C7joIklyAV4z/view?usp=sharing

НІМЕЦЬКА ЄВАНГЕЛІЧНО-ЛЮТЕРАНСЬКА ЦЕРКВА УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

Керівництва (Синодального комітету) Управління (Єпископату) Євангелічно-Лютеранської Церкви України (НЄЛЦУ) Єпископ Серге Машевські, Президент Президії Синоду - пастор Андрій Кузнєцов

5 липня 2021р., м. Одеса

«Пильнуйте, стійте у вірі, будьте мужні,

будьте міцні”(1Кор.16:13)

 

Кафедральний Собор Св. Павла Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України є духовним та адміністративним центром лютеран нашої країни. В ньому знаходиться Церковне Управління (Єпископат) НЄЛЦУ. Окрім того, Собор «Одеська Кірха» є відомим у світі пам’ятником історії та архітектури 19 століття (національного значення). Церковний комплекс

«Одеська Кірха», який у нащадків лютеран шанується на рівні з Києво-Печерською і Почаївською Лаврою у православних християн, зараз захоплено бандитською структурою під прикриттям МВД та місцевої влади.

Після того, як його було відроджено від радянської руйнації, вищезгаданий комплекс став бажаним об’єктом заволодіння різних шахрайських структур, які мають на меті отримання величезних коштів від німецьких спонсорів на, так званий, «подальший розвиток» Німецької Євангелічно-лютеранської Церкви України.

В зв’язку з цим, колишній пастор громади села Петродолинське та села Новоградівка Олександр Гросс, звільнений за корупцію та антицерковну діяльність та позбавленний сану Синодом НЄЛЦУ, створив паралельну структуру, з аналогічною назвою, як і наша - Церковне Управління (Єпископат) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України, її ідентифікаційний код – 20955066. Керівником даної фейковой структури зазначений Павло Шварц, замість чинного та законно обраного керівника Церковного Управління (Єпископату) Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України Єпископа Серге Машевські. Дані зміни були внесені державним реєстратором Державної служби України з етнополітики та свободи совісті - Хаустовою Марією Євгенівною. Вказані реєстраційні дії були нічим іншим, як службовим підробленням, кримінальним правопорушенням, передбаченим ст. 366 Кримінального кодексу України, та спрямовані на те, щоб створити «структуру», яка може претендувати на майно, нерухомість (по всій Україні) та історію і духовний авторитет нашої Церкви.

Новостворена рейдерська структура, якою фактично керує Олександр Гросс, вчиняла багато дій, щодо незаконного заволодіння вищевказаним церковним комплексом. Численні звернення до поліції та органів державної влади Одеського регіону у вигляді заяв про кримінальне правопорушення, не дали жодних результатів. Перевірок за нашими заявами не проводилося, слідчих дій не вчинялося, що дає підстави вважати про існування міцних корумпованих відносин, між керівництвом поліції у Одеській області та створеною шахрайською структурою.

Нарешті, 29.06.2021р., о 09:10, на територію церковного комплексу Кірхи увірвалося біля 4-х десятків невідомих осіб у чорному камуфляжі та шоломах, озброєних спецзасобами та вогнепальною зброєю. Вказані особи побили та викинули за територію охорону, почали виламувати двері церковних споруд, застосовуючи дискові пили по металу, дрелі, газові спецзасоби та інше. Зламавши двері, вони почали бити та викидати у прямому сенсі літніх людей, жінок та чоловіків з приміщень, захоплюючі їх разом з майном церкви та особистим майном служителів. Все це робилося з неймовірними криками, залякуванням та знущанням над людьми, які не в змозі були дати відсіч серйозно підготовленим бійцям, які з задоволенням та реготом виконували замовлення Олександра Гросса та осіб, які за ним стоять.

Викликаний по номеру «102» наряд поліції у кількості 5 осіб, серед яких були дві жінки, не втручався у події, а сумлінно очікував у службовій машині, доки бандити у камуфляжі не закінчили розбійний напад і заволоділи приміщеннями та майном церкви. Протягом години, з 09:10 до 10:00, міцні та треновані бандити завершили свою роботу, вірогідно, у той проміжок часу, яку їм надало керівництво поліції Одеського регіону. Тільки після 10:00 год., поліція

увійшла на територію Кірхи, дружньо вітаючись за руки з бандитами, як зі своїми стародавніми знайомими, та склала якісь документи. Невдовзі поліція від’їхала, так як вона відпрацювала, на нашу думку, отримані гроші, за невтручання у розбійний напад найманців Олександра Гросса.

Письмові заяви у обласне управління поліції, міському голові м. Одеси Труханову, голові МВС України Авакову, Генеральну Прокуратуру, СБУ, НАБУ, ДБР та ін. залишилися без жодної реакції, адже вони не були підкріплені великими грошовими коштами, і тому не підлягають розгляду та реагуванню державними органами України.

Відеохроніки подій у соцмережах:

https://t.me/LutheranChurchofUkraine/150 https://t.me/LutheranChurchofUkraine/151 https://www.facebook.com/morisvilhall/videos/776690866328010

Але наша Церква, не дивлячись на перешкоди, не припиняє своєї Богослужбової, соціальної та благодійної місії.

2 липня 2021р. після захоплення рейдерами Церковного комплексу НЄЛЦУ в м.Одесі група жінок проводила молитву на порозі замкненого храму. https://www.facebook.com/morisvilhall/posts/4786281438053758

4 липня 2021р. громада Св.Павла НЄЛЦУ в м.Одеса проводила недільне Богослужіння зі Св.Причастям на порозі храму. На 5 липня 2021р. всі мешканці будинку Єпископату не мають доступу до свого житла. https://www.facebook.com/morisvilhall/posts/4790891627592739

23-30 червня 2021р відбувся традиційний літній фестиваль «Конфірма» в с. Рибаковка. Учасники фестивалю провели чудовий час на березі моря разом зі своїми сім’ями та братами і сестрами у Христі в молитвах, Богослужіннях, приймали Святе Причастя. Темою обговорення стала «Божественна Літургія та лютеранські хорали». Діти вивчали Біблію з початку створення світу.

Два тижні з 21 червня по 2 липня 2021р. продовжувався дитячий літній табір «Мрія» у громаді Івана Богослова НЄЛЦУ в м.Херсоні. Діти мали чудовий час для спілкування, вивчення основ віри, придбанню корисних навичок та вивченню пам’яток історії, архітектури та цікавих місць рідного міста.

10-18 липня 2020р. пройде традиційна літня зустріч сімейного табору у Карпатах. Молоді сім’ї парафіян НЄЛЦУ зустрічаються для реколекції, спілкування, обговорення питань виховання дітей у вірі для життя у світі.

3-10   серпня   2021р.   в   с. Приморське   Херсонської          обл.       планується проведення відпочинку для синьйор “Eleos”.

Співробітники НЄЛЦУ мають регулярні зустрічі та конференції, громади у інших містах України проводять Богослужіння та намагаються проводити звичайну діяльність, чекаючи на рейдерів.

 

Слідкуйте за подіями на офіційному сайті http://kirche.od.ua

і в соцмережах: https://www.facebook.com/lyuterunyofukraine https://www.youtube.com/channel/UCtHpIO3fwT2lVCOLxKx https://t.me/LutheranChurchofUkraine

https://www.facebook.com/groups/diaconie/?multi_permalinks=2914749822188068&noti f_id=1625347047454233&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif