Открытое письмо Руководства (Синодального комитета) Церкви к Канцлеру, Президенту, лидерам крупнейших политических партий ФРГ.

Шановні пані та панове!
Вітаємо Вас лозунгом 2020 року: «Вірую, Господи, поможи недовірству моєму!» (Марк 9:24)
Ми сподіваємося, що Ви мали наповнений час Адвенту та Святкування Різдва, і бажаємо Вам Божого благословення на новий рік. Ми з цікавістю чекаємо, що приготовано нам Богом у 2020 році та радіємо конструктивним і цінним зустрічам та співпраці, як на національному рівні так і в міжнародній спільноті.
Для нас, як маленької, незалежної церкви в Україні такі зв’язки є життєво важливими, і ми відкриті для нових контактів. Ми також охоче приймаємо участь у культурних заходах. Але насамперед, для нас є дуже важливою наша незалежність.
Наша церква, після багатьох років перебування під зовнішнім контролем з боку німецьких церковних структур, зараз знаходиться у процесі самовизначення як церкви України. Хоча намагання маніпулювань, втручання та друку, зокрема зі сторони Баварської Земельної Церкви, Євангелічної церкви Німеччини (EKD) та Посольства ФРН у Києві, ускладнюють процес нашого становлення. Наше прохання ми також відсилаємо міжнародним організаціям та сподіваємось, що Ви підтримаєте нас в наших намаганнях таким чином, щоб сторонні організації не втручалися у внутрішні справи української церкви.
Дякуємо за розуміння та взаємо поважне співробітництво у новому році,
Від імені Євангелічно-Лютеранської Церкви України,
Президент Президії А. Кузнєцов