Цього листопада ми з Отцем Святославом побували в самому серці Реформації у місті Віттенерґ, де викладав та проживав реформатор та його поплічники. Там ми приймали участь в семінарі в рамах освітньої програми для пасторів різних європейських церков.

Невелике місто, з середньовічним історичним центром: дім Лютера, дім Меланхтона, Замкова Церква де реформатор прибив свої тези до дверей, церква Марії де Лютер проповідував перші реформаційні проповіді та безліч інших важливих для Реормації місць. Семінар був присвячений Книзі Злагоди і ми пройшлися по головних ключових моментах цієї роботи: підстави нашої христянської віри, загострюючи увагу на антропології і таїнствах.

В середу ми звільнилися від занять та пройшлися ключовими місяцями: обидві з вищезазначених церков, дім Лютера і поїхали до Ляйпціґа де побували в церкві де Йоган Себастьян Бах написав найбільшу частину свого доробку - церкві святого Хоми. В цей день пройшов концерт присвячений початку Різдвяного посту, і ми почули дев’яносто хвилин кантат на псалми та пасійні біблійні уривки різних авторів які служили канторами в цьому храмі. Дійсно, церква опікувалася митцями та саме завдяки церковній підтримці Бах міг створити свою поліфонію яка зробила великий крок в майбутнє всієї світової музики.

Я дякую Богові за Його дари, коли ми можемо вільно подорожувати та спілкуватися зі служителями інших церков, обмінюючись досвідом, та збагачуючись аби наставляти Божий народ у Слові та Таїнствах. В ці часи Господь нас готує для Свого служіння аби ми бачили приклад тих хто був вірний служінню і своєму покликанню до останнього.

Будь сильний та відважний. Не бійся й не лякайся, бо з тобою Господь, Бог твій, у всьому, де ти будеш ходити.

Автор Богдан Халус