Прес-служба НЄЛЦУ. Іформаційний лист відносно подій в с. Петродолинське, Овідіопольського району Одеської області від 27.04.2018

У зв’язку з поширенням мережею інтернет викривленого відображення подій, наша церква змушена надати інформаційний звіт з приводу ситуації в парафії села Петродолинське, Овідіопольського району Одеської області, з метою об'єктивної оцінки подій.

Олександр Гросс не є пастором НЄЛЦУ бо був позбавлений сану та ексординований через чисельні фінансові та дисциплінарні порушення. Після заборони в служінні він злочинним шляхом силою захопив дві церковні будівлі в селі Петродолинське, які він використовує в своїх особистих цілях. Шахрайським шляхом також заволодівши парафіяльною касою та статутними документами, він силовими методами та погрозами вигнав висвяченого на служіння в цій парафії священика.

Згідно з рішеннями судів різних рівнів, в тому числі і Верховного Суду України, будівлі, що знаходяться в підпорядкуванні НЄЛЦУ повинні бути поверненні в церковне володіння. Цієї середи була п'ята спроба встановити правосуддя виключно силами правоохоронних органів та органами судових виконавців без застосування жодної іншої фізичної сили, чому чинився опір групою осіб, які видають себе за членів громади.

Сам пан Гросс не з'явився на місці подій бо переховується через страх отримати повістку на допит у зв'язку з кримінальним провадженням відкритим проти нього та самоназваного голови «Ради громади» Тєбєліуса, яку правоохоронні органи не можуть вручити їм вже більше року. Воно і зрозуміло, бо захоплення майна, опір судовим виконавцям, силовий опір органам поліції, викрадення транспорту карається відповідно до чинного кримінального законодавства. В недалекому минулому пан Гросс вже чинив спроби заволодіти майном Церкви, в тому числі і Кафедральним Собором святого Павла м. Одеса, підробляючи документи, незаконно заволодівши церковними печатками та чинячи фінансові махінації.

Коли у 2015-му році Церковний Уряд викрив злочин і закликав колишнього пастора Гроса до щирого каяття, той тільки посилив свою протиправну діяльність в с. Петродолинське. Внаслідок особистого тиску більшість членів парафії цього села, які належать до неї з самого її заснування, були змушені покинути лави парафіян та знаходяться у вигнанні без доступу до храму, а їх діти наражаються на моральний та фізичний тиск.

На даний момент церковна кафедра та вівтар використовуються не для слова проповіді та Таїнств, а для втілення особистих амбіцій пана Гросса та поширення безпідставних пліток сексуального чи аморального характеру з метою дискредитування Єпископа, пасторів, Церковного Управління, членів Синоду, інших служителів та колишніх членів парафії села Петродолинське, які не згодні з його аморальною та антицерковною поведінкою. Очевидно, що самі люди які протидіють Церкві та діям влади не усвідомлюють того, що стали жертвами маніпуляцій скерованих виключно на особистий зиск пана Гросса. На жаль, вони не усвідомлюють, що чинять не по-християнські, та стають співучасниками злочинних дій.

Також варто зазначити, що пан Гросс використовує тактику виставляння дітей та старших осіб пенсійного віку перед органами правопорядку що може призвести до погіршення як фізичного так і психічного стану дітей і старших осіб. Ми закликаємо припинити такий спосіб утримання будівель, бо церква покликана до примирення та лікування душ, а не їх скалічення.

Начальник поліції Овідіопольського району Герасименко Юрій Олександрович при свідках обіцяв особисто докласти зусиль для впровадження законного ладу на території села. Але пан Гросс, спритно смикаючи за нитки ляльковода та постійно пишучи в соціальних мережах брехливі коментарі в яких спотворює дії органів правопорядку, закликає до громадської непокори і насміхається над діями влади з наведення законного ладу.

Під час акції протидії владі серед послідовників пана Гросса лунало гасло: "це наша церква". Хочеться сказати, що в першу чергу це Церква Ісуса Христа, який закликає до єдності правди і любові.

А по-друге, коли в селі буде поставлений, згідно з церковними канонами, висвячений священнослужитель, кожен охочий зможе відвідувати храм, слухати Слово Боже та перебувати у благодатних Таїнствах та священнодіях Церкви.

Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква України закликає до примирення та встановлення законного церковного та суспільного ладу в селі Петродолинське. Ми не маємо намір чинити жодного фізичного тиску, і лише законними засобами повертаємо майно парафії для подальшої канонічної діяльності.

27. 04.2018

Прес-служба НЄЛЦУ