фото: galyleia.org.ua

ФОТО: GALYLEIA.ORG.UA

( C) Зустріч Тезе у Львові відбудеться з 28 квітня до 1 травня включно. Цю новину оголосили 31 грудня на світовій зустрічі міжнародної християнської екуменічної спільноти в Базелі. Ініціатива належить самій спільноті Тезе та є відповіддю на неодноразові прохання з української сторони. Про це в коментарі Tvoemisto.tv повідомила Олена Кулигіна, представниця паломницького центру «Рафаїл» та активістка спільноти Тезе.

За її словами, запрошення спільноті Тезе надіслали предстоятелі українських церков: Митрополит Мечислав Мокшицький від римо-католицької церкви, Блаженніший Святослав від УГКЦ та предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет.

«Після свят у Львові буде формуватися оргкомітет з представників молодіжної комісії УГКЦ, львівської курії римо-католицької церкви, представників інших конфесій – це і протстанти, і православні», – каже вона.

Реєстрацію на Львівську зустріч буде відкрито в січні на сайті французської спільноти Тезе. Оскільки участь буде регіональною, то кількість учасників буде відносно невеликою – у Львові очікують на 3 тисяч людей із сусідніх країн: Польща, Румунія, Угорщина, Білорусь, Грузія, Молдова, Росія, Прибалтика.

«Ми запрошуємо людей з усієї України. У нас велике прохання до церков і звичайних людей доброї волі приймати паломників до себе. Учасники братимуть участь в молитвах, конференціях, семінарах, а також різних екскурсіях та дискусіях суспільного, політичного, економічного, соціального характерів. Перелік тем, що будуть обговорюватись, зазвичай дуже широкий», – додає вона.

За словами Олени, реєстрація учасників буде відкрита для кожного охочого, не дивлячись на те, що основна аудиторія спільноти Тезе – це представники християнських церков.

«На самі семінари буде обмежена кількість вільних місць, оскільки там є невелика кількість посадкових місць залежно від приміщеня, але на відкриті молитви зможе прийти кожен. Основна фокус-група та цільова аудитрія Тезе – це молодь 17-35 років, тому вся львівська молодь запрошується на зустріч Тезе», – додає вона.

Точна програма та список гостей та учасників ще формується, подробиці стануть відомі ближче до лютого.

Довідка. Тезе – міжнародна християнська екуменічна спільнота із французського села Тезе. Сьогодні спільнота налічує більше ніж сто монахів різних національностей, що представляють протестантську та католицьку Церкви. Життя у спільноті сконцентроване на молитві та роздумах. Молоді люди із усіх континентів відвідують Тезе протягом цілого року, щоб взяти участь у її житті. Спільнота раз на рік проводить зустрічі паломників з усього світу в обраному місті. Також проводяться регіональні зустрічі, одну з яких і буде організовано у Львові цьогоріч.

Гладченко Микита